1. Kynžvartský šviháček, Lázně Kynžvart 28. 11. 2021

První adventní neděli se sedm našich statečných vydalo do Lázní Kynžvart, kde se konal první ročník turnaje pro začínající hráče Kynžvartský šviháček. Účast na turnaji byla bohužel poznamenaná současnou coronavirovou situací, i tak se ale v hale nakonec sešlo 29 hráčů a hráček. Kromě našeho oddílu byly k vidění barvy Jiskry Nejdek, Badmintonu VK Aš, Keramiky Chlumčany, Mostu, Klatov a samozřejmě domácího Kynžvartu.

IMG_20211128_090151.jpgZahájení turnaje

Hrálo se v kategoriích U9, U11, U13 a U15 ve skupinách.

Barvy našeho oddílu reprezentovali v kategorii U9 Matýsek Staněk, v U11 Šimon Matějů, v U13 Terezka Lihlová, Matěj Šára, Lukáš Matějů, Tobias Tomín a v kategorii U15 Natálka Hübschová.

IMG_20211128_141058.jpgJdema na to!

A reprezentace to byla víc než úspěšná!

Kategorie badmintonového potěru byla sloučená kluci a holky dohromady (celkem 6 hráčů). Matýsek sehrál krásné a vyrovnané zápasy a utržil 2 vítězství. V konečném součtu mu to vyneslo krásné 3. místo!

Šimon ve své kategorii U11 vybojoval parádní 2. místo, když ve třísetovém finále nestačil na domácího Nikolase Placka (ten mu tak oplatil porážku z Karlových Varů a bohužel již podruhé mu "sebral" pohár pro vítěze). Tak příště už to snad vyjde :-).

Terezka v kategorii U13 nestačila také pouze na jednu soupeřku, a to Lucii Pluhařovou z Chlumčan, takže také skvělé 2. místo.

Nejpočetnější zastoupení jsme měli v kategorii U13 chlapci. A zde konečně ciklo i to zlato! Matěj nenašel v této kategorii přemožitele a celý turnaj vyhrál! Na Lukášovi bylo znát velké zlepšení od posledního turnaje v Karlových Varech a zaznamenal opět dílčí úspěchy v podobě vyhraných setů, na větší úspěch to ale zatím nestačí (6. místo). Tobias si odbyl svojí turnajovou premiéru a získal 2 cenné skalpy soupeřů (4. místo).

No a poslední kategorií byla U15, kde naše Natálka získala zasloužené zlato! Protože se v této kategorii sešly pouze 2 hráčky, spojil pořadatel kategorii U15 dívky s U13 chlapci. Celkem tedy bylo v tabulce 8 hráčů a hráček a Natálka prošla celou skupinu bez ztráty jediného setu! Získala tedy i cenu za nejlepší hráčku v této spojené kategorii!

Velká pochvala patří nejenom všem našim hráčům za předvedené výkony, ale také rodičům za odvoz a doprovod na turnaji a v nepsolední řadě pořadatelské partě v čele s Petrem Plackem, kteří předvedli, že turnaje v Kynžvartu rozhodně dělat umí! Turnaj měl vše, co by podle mě, měl takový turnaj mít! Přátelská a pohodová atmosféra, skvělá organizace, slavnostní vyhlášení a ceny pro všechny účastníky, protože si to prostě všichni zaslouží!

Lázně Kynžvart se tedy určitě stanou naší další oblíbenou turnajovou destinací!

Všem našim hráčům děkuji za příkladnou reprezentaci oddílu!