1. ročník Memoriál Pavla Luňáka - 24. 5. 2014

V sobotu 24. 5. 2014 se konal v Karlových Varech první ročník Memoriálu Pavla Luňáka. Do lázeňského města se sjelo 60 hráčů a hráček z oddílů TJ Jiskra Nejdek, VK Aš, Bílá Hora Plzeň, TJ Dobřany, BK TJ Baník Most, BKV Plzeň, Sokol Doubravka, BK Omega Olomouc a nesmím zapomenout ani na hráče domácího oddílu Slovan Karlovy Vary. Bojovalo se celkem ve čtyřech kategoriích U9, U11, U13 a U15, rozdáno bylo osm sad pohárů, každý účastník si odvážel upomínkovou medaili a drobné dárky.

Přiznám se, že když se zrodil nápad uspořádat turnaj na počest Pavla Luňáka, člověka, který pro karlovarský badminton hodně znamenal, netušila jsem, kolik času, energie a nervů zabere příprava a samotná realizace turnaje. Nakonec snad vše dobře dopadlo a i přes drobné chybky a nedorozumění,  kterým se člověk při takové akci nevyhne, byly na turnaj kladné ohlasy, které jsou zase velkým vítězstvím pro nás pořadatele a ze kterých máme obrovskou radost. I když mě, během sobotního dne, několikrát napadlo, že takovouhle akci už nikdy příště, v sobotu večer, u televize, se zaslouženou skleničkou dobrého vína jsem věděla, že druhý ročník Memoriálu Pavla Luňáka určitě bude!!!

Nesmím rovněž zapomenout na jedno velké poděkování všem, kteří se podíleli na přípravě a průběhu turnaje. Velké poděkování patří všem sponzorům, bez jejich podpory by celá akce nemohla proběhnout a všem rodičům domácích hráčů, kteří se postarali o výborné občerstvení po celou dobu turnaje! Děkuji Ivošovi, Jirkovi a Kurtovi za to, že do celé akce se mnou šli a v neposlední řadě Petrovi Šantorovi a mé sestře Pavle za to, že se ujali role nejdůležitější, a to předávání cen.

Za domácí hráče se turnaje zúčastnili v kategorii U9 – Lucie Štafflová a Jan Štaffl, v kategorii U11 Veronika Nováková, Tereza Korčmarošová, Lucie Panochová, Eliška Mahrová a Ladislav Lešták, v kategorii U13 Filip Josefik, Michal Štaffl, Ondřej Bílý, Jakub Mahr a Anna Kynclová  a v kategorii nejstarší U15 Gabriela Vylitová, kteří vybojovali hned 5 cenných kovů. V kategorii U9 vybojoval Honzík Štaffl zlato, stejně úspěšný byl i Láďa Lešták v U11, který si zlato doslova vydřel, když ve velmi dramatickém finále porazil svého soupeře Pavla Bršťáka z Nejdku až ve třetím setu, a to pouze o jeden míček 11:10.  Bronzový pohár přidala Veronika Nováková v U11, která dokázala projít až do semifinále, kde sice prohrála s Anetou Krupičkovou z BKV Plzeň, nic méně z boje o třetí místo s Denisou Duškovou (Bílá Hora Plzeň) vyšla opět jako vítězka. Velkým překvapením bylo 3. místo Aničky Kynclové v U13, pro kterou to byl první turnajový úspěch a další bronz přidal Filip Josefik ve stejné kategorii, který prohrál semifinále s Václavem Soukupem z BKV Plzeň, v  boji o třetí příčku byl ale úspěšný, když porazil Petra Špíse z Dobřan. I ostatní hráči Slovanu předvedli pěkné výkony a i když na stupně vítězů nestačili, v celorepublikové konkurenci se mladí karlovarští badmintonisté určitě neztratili!

První ročník Memoriálu Pavla Luňáka se povedl, původně plánovaných 50 dětí se rozrostlo na 60, ale i tak turnaj probíhal v pohodové atmosféře a k vidění byly opravdu krásné zápasy. Jsem velmi ráda, že se turnaj podařilo v Karlových Varech zorganizovat, a že se díky jemu dostane tento krásný sport s opeřeným míčkem zase trochu více do podvědomí nejenom karlovaráků. Byli bychom velmi rádi, kdyby se tento turnaj stal tradicí a každým rokem se do Karlových Varů sjeli mladí badmintonisté z celé ČR.