29. Thun Cup GPC - Nejdek - 10. 10. 2020

V sobotu 10. 10. se konal již 29. ročník "porcelánového" turnaje Thun Cup GPC dospělí. Z důvodu vládních opatřeních byla domovská tělocvička pořádajícího oddílu TJ Jiskra Nejdek uzavřena a turnaj se tak odehrál v Badminton aréně v Karlových Varech.

Velmi kvalitně obsazeného turnaje, na kterém si zahrálo 23 mužů a 17 žen z celkem 17 klubů ČR, se zúčastnili i naši hráči Anežka Hauerová, Honza Klimaj, Marek Baloun a Filip Josefik.

Thun Cup 2020.jpg

Do úvodního mixu nastoupil pouze Filip s Anežkou a i když sehráli pěkný zápas, na soupeře z prvního kola to bohužel nestačilo.

Ve dvouhře se nejlépe dařilo Honzovi, který nejprve vyřadil J. Nováka (Bílá Hora Plzeň) 21:13, 21:17 a následně F. Šulu (TJ Ostrov) 21:3, 21:11. V semifinále nestačil na současnou českou jedničku Milana Ludíka (SK Brno Slatina) 8:21, 14:21. Pro Honzu tedy 3. místo!

Ostaní naši hráči bohužel neprošli sítem prvního kola. Anežka nestačila na L. Černou (SK Český Krumlov), i když druhý set byl až do stavu 15:15 velmi vyrovnaný. Pak už ale soupeřka Anežce utekla. Filip skončil na raketě M. Hubáčka (Meteor Praha) a Marek nestačil na A. Nesvedu (Jiskra Nejdek).

Záverečného debla si zahrál pouze Honza s Markem, ale v prvním kole dostali stopku od páru Nývlt - Šrámek (Slovan Vesec - Prosek Praha).

Thun Cup 2020_1.jpg

Na delší dobu asi poslední turnaj, uvidíme, co bude dál .....

Badminton Karlovy Vary

Celoroční nábor dětí od 6 let.

Přijďte se podívat!

Přehled turnajů a akcí