Itálie, Bolzano - 28. - 30. 4. 2023

Italské Bolzano jsme si zamilovali na první pohled!

Ve čtvrtek 27. 4. jsme se vydali na dalekou cestu do italského Bolzana, kde se konal mezinárodní turnaj Bozner Frühling, a to pro kategorie U11, U15, U17, U19. Naše výprava měla hned 4 zástupce – v kategorii U11 reprezentovali barvy Slovanu Gabča Begeni a Honzík Klimaj, v kategorii U15 Emča Páceltová a v kategorii U17 Naty Hübschová. Turnaje se zúčastnilo celkem  247 hráčů ze 17 států.

Naše výprava odcestovala společně s mosteckou výpravou Super Stars Most, za což jim patří velikánské poděkování!

IMG_3077.JPG

Cesta nám začala ve čtvrtek v 8.00 ráno a díky pravidelným zastávkám utekla hrozně rychle.

IMG_3079.JPG

IMG_3085.JPG

IMG_3089.JPG

Ubytovaní jsme byli v příjemném penzionku nedaleko Bolzana. Hned po příjezdu proběhla malá organizační porada a pak hurá na  první italskou večeři. Co jiného než na výbornou pizzu!

IMG_3092.JPG

IMG_3094.JPG

Páteční dopoledne jsme měli ještě volné, turnaj začínal až ve 14.00 hod., a tak jsme měli čas i na malou procházku Bolzanem.

IMG_3098.JPG

IMG_3103.JPG

IMG_3104.JPG

Jako první šla do bojů Natálka, a to do smíšené čtyřhry s hráčem Toranosuke Fujita z Junior BC Miláno. Bohužel sítem prvního kola se neprodrali a obsadili konečné 9. místo.

IMG_3110.JPG

IMG_3111.JPG

Do čtyřhry nastoupila s Katharinou Koessler z pořádajícího klubu SSV Bozen (5. místo).

IMG_3115.JPG

Ve dvouhře obsadila  Naty celkové 9. Místo.

Emi si kromě dvouhry (17. místo) zahrála také čtyřhru, kde společně s Giadou Li z Junior BC Miláno skončila rovněž na 17. místě. Škoda hlavně druhého setu kdy se skóre zastavilo na 18:21.

IMG_3118.JPG

Honzík s Gabčou nastoupili společně do smíšené čtyřhry a bohužel hned v prvním kole je svedl los na nasazené jedničky turnaje Matic Knez Ogorelec (BK Ljubljana) – Laiba Mahloof (Badminton Association of Maldives). I když hráči Slovanu bojovali ze všech sil, po setech 11:21, 14:21 se museli s mixem rozloučit. Ve dvouhře obsadil Honza 8. místo a Gabča 5. místo.

IMG_3123.JPG

IMG_3124.JPG

Čtyřhru si zahrál Honzík s Gabrielem Tragust Atz z italského klubu Badminton Überetsch (5. místo).

Na velký úspěch jsme si museli počkat až do neděle, kdy čekalo Gabču semifinále ve čtyřhře, kterou hrála s hráčkou z Malediv Laibou Mahloof. V semifinále je čekaly soupeřky z Rakouska Emily Sun – Pia Zhan a bohužel byly nad jejich síly. I tak ale parádní 3. místo a historický úspěch na mezinárodním mládežnickém turnaji!