Karlovarské Déčko, Karlovy Vary - 23. 4. 2022

V sobotu 23. 4. se sjelo do karlovarské Badminton arény 54 hráčů a hráček, aby poměřili své síly na Karlovarském Déčku. Startovalo se v kategorii U11, GPD U13 a GPD U15. Účastnili se hráči a hráčky z Prahy, Plzně, Aše, Lázní Kynžvart, Mostu, Teplic, Chlumčan a velmi početná parta domácích. Hrálo se ve skupinách každý s každým s následným postupem do pavouka, popřípadě se zápasem o pořadí. Za celý den se sehrálo parádních 149 zápasů.

Karlovarský badminton reprezentovali v kategorii U11 Gabča Begeni, Šimon Matějů a Ondřej Pickl, v kategorii U13 Kája Begeni, Justýna Vojířová, Matěj Šára, Šimon Svoboda, Tonda Jandl, Tobias Tomín a v kategorii U15 Naty Hübschová, Bára Dohnalová, Emi Páceltová, Terka Lihlová, Štěpán Šabata a Andrej Mizjuk.

V kategorii U11 se nám dařilo. Gabča mezi dívkami vybojovala 3 vítězství a utržila 2 prohry. Protože se hrála ale pouze jedna skupina a vzájemné zápasy zamotaly celým pořadím, radovala se Gabča nakonec z parádního a zaslouženého 2. místa!

A úspěšní byli i kluci. Šimon vyhrál svoji skupinu, Ondra postupoval ze sklupiny z 2. místa. Oba dva úspěšně prošli čtvrtfinálem, když Šimon porazil Matěje Šimečka z Aše 15:9, 15:8 a Ondra Zdeňka Ickerta z Mostu 15:6, 15:8. Semifinále ale svedlo kluky dohromady, takže do finále mohl postoupit pouze jeden. Z velmi vyrovnaného zápasu vyšel nakonec vítězně o jeden jediný míček Šimon 15:13, 14:15, 15:14 a čekalo ho finále s Nikolasem Plackem z Lázní Kynžvart. Opět napínavý tříseťák, tentokrát pro soupeře 13:15, 15:12, 9:15. Šimon tedy parádní 2. místo. A bronz v této kategorii přidal Ondra, který v zápase o 3. místo již nezaváhal a s přehledem přehrál Martina Šubrta s Mostu 15:11, 15:8.

A třináctky? Ty pro nás dopadli přímo parádně!

Začneme opět u dívek. Kája šla opět do všech zápasů s velkým odhodláním, ale opět i s velkou pokorou. Již ve skupině narazila na turnajovou jedničku a v současné době nejlepší hráčku Západočeské oblasti Barboru Smáhovou s Badminton VK Aš. Po vítězství nejenom nad Barčou postupavala Kája do finálového pavouka z prvního místa. Pavoukem úspěšně a bez většího zaváhání prošla až do finále, kde jí čekala již známá soupeřka ze skupiny Barbora. Finálový zápas již tak jednoduchý nebyl, ale tak má finále vypadat. Kája ho nakonec zvládla a po setech 15:10, 14:15, 15:8 brala zasloužené zlato!

A kluci ve svých skupinách také řádili! Skupinu č. 1 vyhrál po pěkném výkonu Tobias, ze třetího místa postupoval Šimon. Skupina č. 2 měla také domácícho vítěze, a to Matěje, z druhého místa pak postupoval Tonda. Ve čtvrtfinále porazil Tobias ašského Tomáše Pokorného 15:9., 15:12, Tonda si to rozdal se Šimonem s výsledkem 14:15, 15:11, 15:14 pro Šimona a Matěj postoupil do semifinále přes Jiřího Turnovského z Mostu po setech 15:6 a 15:1.

3 domácí hráči v semifinále přepovídali, že se zadaří. Ve finále nakonec skončili Matěj s Tobiasem a vítězem se zaslouženě stal Matěj  15:12, 15:4. Šimon po úspěšném zápase o 3. místo s Tadeášem Volfíkem z Aše 15:6, 15:5 doplnil celkovou medailovou sérii v kategoprii U13!

Na medailové pozice se nám nepodařilo dosáhnout v kategorii U15. Velká pochvala ale patří Natálce, která pomalu, ale jistě začíná vystrkovat své zápasové růžky. Štěpán s Andejem měli mezi kluky velkou konkurenci, ale bojovali, a to je hlavní!

I všichni ostatní naši hráči předvedli dobré výkony na základě své současné výkonnosti.

Všem hráčům děkuji za skvělou reprezentaci oddílu !!!!!

Mattoni nové.jpgPitný režim po celou dobu turnaje pro všechny účastníky zajistila minerální vota Mattoni!!!!!