Karlovarský Lázeňáček, Karlovy Vary, 4. 3. 2023

V sobotu 4. 3. jsme uspořádali v Karlových Varech v Badminton aréně turnaj pro začínající hráče. Jednalo se o již 3. ročník Karlovarského Lázeňáčka, kde hrály kategorie U11, U13 a U15. Na turnaj si našlo cestu 32 hráčů a hráček z Klatov, Nejdku, Prahy, Proboštova, Plzně, Českých Budějovic, Lázní Kynžvart, Strakonic, Brna, Chlumčan a samozřejmě domácí  Karlovy Vary.

Tento turnaj byl již tradičně určen pro začínající hráče bez turnajových zkušeností, kromě kategorie U11, která byla bez omezení.

1.JPG

Barvy našeho oddílu hájili v kategorii U11 Gabča Begeni, Honza Klimaj, Štěpánek Klimaj a Matěj Staněk, v kategorii U13 nastoupili naši benjamínci, kteří trénují teprve od září a byla to pro ně opravdu první zkušenost se závodním badmintonem. Byli to Sofie Kařízková, Ella Gabrielová a Richard Zeman.

Největší zastoupení měla kategorie U11. Hrálo se nejprve ve skupině s následným postupem do finálového pavouka.

Gabča svoji skupinu vyhrála, i když s Pavlou Bártovou z BA Plzeň to bylo hodně napínované. Oddechnout si Gabča mohla až v úplném závěru třetího setu 15:12, 12:15, 16:14. Byl to boj o každý míček. V následném pavouku došla bezpečně až do finále, kde jí čekala Eliška Bártová a po setech 15:4 a 15:11 brala Gabča zasloužené zlato!

OPTM6667.JPG

Honzík se Štěpánkem a Matesem nastoupili všichni premiérově v kategorii U11 (i když Štěpánek stále ještě U9 - nejmladší hráč turnaje). Matěj ve své skupině dokázal porazit dva soupeře a postoupil tak do finálového pavouka. Ve čtvrtfinále sehrál moc pěkný třísetový zápas s nejdeckým Danielem Chvapilem a i když kousek chybělo, krásné 5.-8. místo na premiéře v U11.

Honzík se Štěpánkem do finálového pavouka nepostoupili a čekal je vzájemný zápas o umístění. Z něho vyšel vítezně starší a zkušenější Honzík :-). Všem klukům ale patří obrovská pochvala za snahu a píly.

VZIQ6830.JPG

No a naši benjamínci? Ríša v kategorii U13 měl tři soupeře, z nichž dva porazil a nestači pouze na Vojtěcha Kašína z Českých Budějovic 7:21, 11:21. Takže parádní stříbro!

PUJL6472.JPG

Sofi a Ellou měly v U13 velkou konkurenci. Obě ale bojovaly a sbíraly potřebné zkušenosti, které jistě zúročí na dalším turnaji!