GPC dospělí, Karlovy Vary 12.9.2020

Předcházející sobotu se vrátili do závodního tempa naši mládežníci a tuto sobotu 12.9. čekal návrat na závodní kurty i naše dospěláky.

Na domácím turnaji GPC, který se odehrál v Badminton aréně na Gejzíru se sešlo 28 hráčů a hráček z parádních 10 oddílů - TJ Jiskra Nejdek, TJ Ostrov, TJ ČEZ Strakonice, USK Plzeň, TJ Bílá Hora Plzeň, Super Stars Most, SK Jupiter, SKP Kometa Brno, Spartak Chrást a TJ Slovan Karlovy Vary.

Bylo vidět, že turnaje chyběly všem, takže chuť odehrát co nejlepší výsledek byla velká.

Barvy Slovanu reprezentovali Viki Hoffmanová, Anežka Hauerová, Honza Klimaj, Marek Baloun a Filip Josefik.

5.jpg

Naši hráči během tréninkové pauzy formu určitě neztratili a předvedli skvělé výkony!

Úvodní mix byl sice spíš jen na rozehrání, protože sítem prvního kola prošel pouze Filip s Anežkou, když porazili nejdecký pár Bršťák - Gruberová. V druhém kole je svedl los na nasazenou dvojku, což bylo nad jejich síly.

V následujících singlech to už ale bylo podstatně lepší. Nejlépe se dařilo Honzovi, který prošel celým pavoukem bez ztráty setu a turnaj s přehledem vyhrál! Na své vítězné šňůře si poradil s V. Lutsakem z Nejdku (21:18, 21:11), J. Portem z Mostu (21:7, 21:18) a s F. Šulou z Ostrova (22:20, 21:10).

Za zmínku určitě stojí i výkon Marka, který se sice na stupně vítězů nedostal, ale ve třech setech porazil nejdeckého matadora Miloše Kamaryta (21:14, 15:21, 21:19). Následně určitě mrzela porážka od Tomáše Abrahama ze Super Stars Most, opět ve třech setech (16:21, 21:14, 10:21). Filip se bohužel na turnaji pral opět hlavně se svojí hlavou, ale doufejme, že turnajové zkušenosti mezi dospělými ho postupně budou posouvat dál a dál.

A cinklo to i v ženské dvouhře! Viki si v třísetové bitvě poradila s nasazenou dvojkou Terezou Weinerovou z Brna (15:21, 21:14, 23:21) - Viki prostě ty nerváky umí a Anežka také ve třech setech s Annou Gruberovou z Nejdku (21:23, 21:6, 21:9) - po prvním nervozním setu to šlo už ráz na ráz. V semifinále šly holky na sebe a vítězně z tohoto zápasu vyšla Anežka, kterou čekalo finále s nejdeckou N. Štěříkovou. Opět tři sety, tentokrát ale bohužel pro soupeřku (15:21, 24:22, 12:21). Nevadí, i tak skvělé stříbro pro Anežku a parádní bronz pro Viki.

V závěrečné čtyřhře vybojovaly holky bronz, když v semifinále nestačily na nasazené jedničky Krocová - Štroblová ze Super Stars Most.

4.jpg

Všem hráčům děkujeme za skvělou reprezentaci oddílu a Nelče za výbornou obsluhu bufetu !!!

Hlavní sponzorem turnaje byla společnost Jan Becher - Karlovarská Becherovka a.s. - DĚKUJEME!

3.jpg

Pitný režim pro všechny účastníky po celou dobu turnaje zajistila minerální voda Mattoni - DĚKUJEME !!!!

2.jpg

Badminton Karlovy Vary

Celoroční nábor dětí od 6 let.

Přijďte se podívat!

Přehled turnajů a akcí